Bezpiecznie na rowerze edycja II

 

Z obowiązkowym oświetleniem, apteczką, kaskiem, profilaktycznymi odblaskami, odpowiednio ubrany. Nie to nie jest opis człowieka, który boi się zrobić sobie krzywdę. To opis naszego dobrze już znanego miśka. Tak spodobały mu się zeszłoroczne wakacje na rowerze, że w tym roku także postanowił zamienić narty na dwa kółka.

 

            Mała sonda. Wiecie jaki jest najchętniej uprawiany przez Polaków sport? Nie. Nie piłka nożna. Nie. Nie narzekanie. Jazda na rowerze. Okazuje się, że tę formę aktywności wybiera 41 procent pań i 34 procent mężczyzn. W 6 na 10 polskich gospodarstw domowych jest przynajmniej jeden rower. Patrząc na ścieżki rowerowe, ulice, ścieżki w lasach nie sposób się z wynikami badań zgodzić.

            My fenomen rowerów zauważyliśmy już w ubiegłym roku. Wtedy pierwszy raz nasz miś przesiadł się na rower. Eventy jakie wówczas zorganizowaliśmy i zainteresowanie jakim cieszyły się wszystkie przygotowane z tej okazji atrakcje pokazały jak bardzo potrzebne są tego typu inicjatywy.

            Nasze spotkanie bez względu na to czy na termometrach jest +25 stopni i słońce czy -10stopni i słońce (trochę kuchni - mamy umowę na pogodę) to nauka z dużą dawką zabawy i uśmiechu. Wychodzimy bowiem z prostego założenia. Nic co szare, smutne naszym zdaniem nie spełni swojej roli. Szczególnie jeśli chodzi o profilaktykę. - Zeszłoroczne zainteresowanie naszą akcją przerosło nasze oczekiwania. Zimą łatwiej jest zainteresować narciarzy – którzy często odpoczywają po dniu na stoku, czy czekają w kolejce do wyciągu. Latem spacerujemy, wykorzystujemy pogodę. Zdecydowanie trudniej jest zatrzymać i przyciągnąć.  Na szczęście okazało się, że nasze obawy okazały się bezpodstawne i naszymi akcjami zainteresowało się na prawdę spore grono osób – tłumaczy Tomasz Witek, organizator akcji „Bezpiecznie na Nartach” oraz „Bezpiecznie na Rowerze”.

            Co w tym roku? Nadal duża dawka wiedzy – nauka pierwszej pomocy, zasad poruszania się rowerzysty po drodze, przybliżymy także znaki drogowe (te dotyczące rowerzystów). Nie zapominamy o zdrowym trybie życia, w planach konsultacje na temat zdrowego trybu życia czy pracy nad kondycją fizyczną. A porad udzielać będzie wicemistrz Polski w kulturystyce. Tradycyjnie sprawdzimy czy rowery uczestników naszych akcji przygotowane są do drogi, zadbamy także o bezpieczeństwo – planujemy akcję znakowania rowerów. Oczywiście gwarantujemy mnóstwo zabawy i uśmiechu. - Jesteśmy bardzo wdzięczni z wielkie wsparcie akcji Bezpiecznie na Rowerze. Wierzymy że nasze działania w znaczącym stopniu zachęcą każdego uczestnika do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku na rowerze – podkreśla Tomasz Witek.

 

Choć zmienia się pora roku. A my przesiadamy się z nart na rower to jedno pozostaje niezmienne.

Działamy WSPÓLNIE DLA BEZPIECZEŃSTWA z PASJĄ

AMBASADORZY

W przygotowaniu- będziecie kochani pozytywnie zaskoczeni :)

 


Nasza misja

  • Zachęcanie do zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji
  • Propagowanie wśród uczestników akcji idei bezpieczeństwa
  • Poszerzanie wiedzy na temat bezpieczeństwa zimą
  • Edukacja
  • Zabawa
  • Promocja przedsiębiorców oraz ich usług

Poprzednia edycja

Tak uczylismy się podczas poprzednich edycji. Dziękujemy  za liczne przybycie na nasze eventy.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszej akcji:

 

 

Partnerzy

Partner złoty

Partner srebrny

Partner brązowy

Partner medyczny

Partner wydarzenia

Partner Medialny

Patronat

Partner Technologiczny

RACUS - Właściciel Delly - multipartnerskiego programu lojalnościowego, obecnego w najciekawszych miejscach na Podhalu.